افتتاحیه سومین هفته تمدن نوین اسلامی ۲ اسفندماه برگزار می‌شود

به گزارش ستاد خبری سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی، دکتر فرزاد جهان‌بین، مدیر سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی درباره جزییات برگزاری این هفته گفت: این هفته علمی با محوریت کرسی‌های آزاداندیشی، نقد و مناظره از ۲ تا ۹ اسفند ماه جاری در مراکز مختلف حوزوی و دانشگاهی برگزار می شود.

وی با اشاره به مراسم افتتاحیه گفت: مراسم افتتاحیه سومین تمدن نوین اسلامی چهارشنبه دوم اسفندماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در سالن جلسات سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واقع در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود. در این مراسم بعد از گزارش حجت الاسلام مهدی ابوطالبی رئیس دبیرخانه علمی هفته، شخصیت های دیگری سخنرانی می کنند.

پایان بخش هفته علمی تمدن نوین اسلامی، همایش ملی تمدن نوین اسلامی در دانشگاه شاهد است که در نهم و دهم اسفندماه و در سالن همایش های امام خمینی(ره) برگزار می شود

وی ادامه داد: دکتر علی اکبر ولایتی با موضوع «ظرفیت های تمدن اسلامی برای شکل گیری تمدن نوین اسلامی»، دکتر موسی نجفی با موضوع «انقلاب اسلامی و نقش آن در شکل گیری تمدن نوین اسلامی»، آیت الله میرباقری با موضوع «مشخصات انسان تراز و تمدن نوین اسلامی»، دکتر محمدجواد لاریجانی با موضوع  «پیشرفت های علم و فناوری در جمهوری اسلامی و نقش آن در تحقق تمدن نوین اسلامی» و حجت الاسلام محسن الویری با موضوع «امکان تحقق تمدن نوین اسلامی» سخنرانی می کنند.

جهان بین بیان کرد: همچنین حجت الاسلام رضا غلامی با موضوع «نظریه اعتبارات علامه طباطبایی و ظرفیت آن در تحقق تمدن نوین اسلامی» و محمد رحیم عیوضی با موضوع «آینده نگاری راهبردی تمدن نوین اسلامی» و حجت الاسلام ناصر سقای بی ریا با موضوع  «قرآن، قواعد اجتماعی و تمدن نوین اسلامی» در مراسم افتتاحیه سخنرانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه در سومین هفته علمی مراسم اختتامیه برگزار نمی شود، گفت: پایان بخش هفته علمی تمدن نوین اسلامی، همایش ملی تمدن نوین اسلامی در دانشگاه شاهد است که در نهم و دهم اسفندماه و در سالن همایش های امام خمینی(ره) برگزار می شود.

جهان بین ادامه داد: در طول هفته همایش های مختلفی برگزار می شود که محور آن کرسی های آزاداندیشی و نقد و مناظره است که در شهرهای مشهد، قم، تهران، شیراز، قزوین و اصفهان برگزار می شود.

ما امسال محوریت هفته علمی را به نقد و مناظره و کرسی های آزاد اندیشی اختصاص دادیم تا بتوانیم از این ظرفیت هم استفاده بهینه کنیم تا در سال بعد ظرفیت های جدیدی ایجاد شود

جهان بین با اشاره به همکاری نهادهای مختلف در برگزاری این هفته علمی گفت: با همکاری ۱۵ مرکز دانشگاهی، حوزوی و تحقیقاتی سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی اعلام فراخوان برای دریافت مقاله صورت نگرفته است، گفت: برای تدوین مقاله ظرفیت مشخصی وجود دارد و افرادی که ارائه مقاله می کنند نمی توانند در مدت زمان کوتاهی مقاله با کیفیتی را ارائه کنند. باید در نگارش مقاله ها کار علمی نوآورانه صورت بگیرد.

جهان بین ادامه داد: ما امسال محوریت هفته علمی را به نقد و مناظره و کرسی های آزاد اندیشی اختصاص دادیم تا بتوانیم از این ظرفیت هم استفاده بهینه کنیم تا در سال بعد ظرفیت های جدیدی ایجاد شود. در برگزاری هفته علمی در سال آینده به طور قطع فراخوان دریافت مقاله داده می شود.

وی در پایان گفت: ویژگی سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزاری کرسی های آزاداندیشی و جلسات نقد و مناظره است.  

انتهای پیام/